Karpuz Tente Modelleri ve Çeşitleri

WhatsApp Randevu

Tente tasarımları arasında görüntüsüyle en fazla dikkat çeken türlerden birisi olan karpuz tenteler, minimal ölçüleri ve özgün tasarımları dolayısı ile son derece dekoratif ürünlerdir. Karpuz tente modelleri günümüzde otellerde, cafelerde, apartman girişlerindeki pencere ve kapıların üst kısımlarında kullanılmaktadır. Minimal ölçekli güneşlik ve yağmurdan koruma özelliği bulunan karpuz tenteler, çeyrek karpuz şeklindeki dilimli görüntüsü dolayısı ile bu adı almıştır. Oval hatlarını sağlayan aralıklı demir veya alüminyum profilleri ile dışarıdan dilimli bir görüntü oluşturur. Bu profiller tente kumaşı altında dikey pozisyonda kullanılabileceği gibi bazı modellerde yatay pozisyonda da kullanılabilir.

Karpuz Tente Çeşitleri

Pek çok alanda pencere ve kapı üzerinde kullanılan karpuz tente çeşitleri boyut, genişlik ve renk çeşitliliğine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle kapı, pencere ve balkon üzerine uygulanabilen karpuz tentelerin güneş ışınlarından ve yağmurlu havalardan korunmaya yardımcı olurken manzaranın kapatılmamasına ve ferahlığın korunabilmesine yardımcı oluyor. Bu özellikleri nedeni ile de günümüzde en sık kullanılan tente türlerinden birisidir. İstenilen boy ve genişliklerde üretimi gerçekleştirilebilen karpuz tente modellerinde tercihe göre zengin bir renk opsiyonu da bulunur. Aynı şekilde tentede kullanılacak kumaş türünde de yine tüketicilerin tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Özellikle kullanım alanındaki koşullara göre en uygun ve en uzun ömürlü kullanım potansiyelini sağlayacak tente kumaşları kullanılır. Tente kumaşlar güneş ışınlarının etkilerine karşı yüksek direnç göstererek, kısa sürelerde solma yaratmaz. Ayrıca su itici özelliği bulunan akrilik kumaşlardan üretilir.

Karpuz Tente Fiyatları

Genellikle yapısına ve niteliklerine göre karpuz tente fiyatları değişkenlik gösterir. Karpuz tente imalatında kullanılan malzemeler, tasarım ve özellikler gibi hususlar, fiyatının belirlenmesinde önemli etkiler oluşturur. Bu şekilde isteğe göre karpuz tente üretim imkanının bulunuyor olması sayesinde tüketicilerin bütçelerini sarsmadan, kullanım alanı ihtiyaçlarına yanıt verebilecekleri bir karpuz tente kullanımı gerçekleştirebilmeleri mümkün oluyor. Bodrum karpuz tente modelleri ile oteller, restoranlar, cafeler, kurumsal ve kamusal binalar ve hatta evler için hem dikkat çekici görsellikte hem de son derece işlevsel tente kullanımı etkin bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.